Sofya Luben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Telefon
0 541 496 51 87

E mail
destek@bulgaristan.gen.tr

Web
www.bulgaristan.gen.tr

Adres
-
 

Sofya Lüben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, Bulgaristan'da inşaat ve mimarlık eğitiminin verildiği en iyi üniversitedir.Üniversitenin Tanıtımı 

Sofya Luben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi uzun yıllardır geleneği olan, öğrencilerine çağdaş düzeyde eğitim sağlayan, en ünlü ve ilgi çeken bir bilim ve eğitim merkezidir.
İnşaat sektörüne yatırım yapan iş adamları bu okuldan mezun olan mühendislere yüksek değer vermektedir ve burs sağlayıp birçoğunu daha resmi diplomasını almadan göreve atamaktadır. 
Üniversite öğrencilerinin gelecekteki işverenleri ile kominikasyonu işverenlerle mühendisler arasında etkin bir aracı olan okulun bünyesindeki Bilgi ve Kariyer Merkezi aracılığı ile sağlanmaktadır.  


Üniversitenin Konumu

Okul Bulgaristan'ın başkenti Sofya'nın güney-batı kesiminde bulunur. Üniversite binası Sofya'nın merkezine 6 km. mesafededir. Okul binaları Vitoşa ve Lulin dağlarına karşı fevkalade güzel bir manzarası olan 106 dönümlük bir bahçe içine inşaa edilmiştir. Okulun kendine ait eğitim, yönetim, kültür, spor, yurt binaları ve tesisleri vardır.
 
  • İnşaat Mühendisliği (İngilizce)
  • Mimarlık
  • Bina ve Tesis İnşaatı Mühendisliği (İngilizce)
  • İnşaat Konstruksyonları (Kolej – 3 yıl)

 

Ücretler :

 

Bölümler Hazırlık Lisans Süre Yüksek Lisans Süre Doktora /Uzmanlık
İnşaat Mühendisliği (Bulgarca) 3000 € 2500 €  4yıl 3000 € 2 yıl -
İnşaat Mühendisliği (İngilizce) 3000 € 3000 € 4yıl 3000 € 2 yıl -
Mimarlık (Bulgarca)          3000 € - - 3000 € 5.5 yıl 3000 €