Neden Bulgaristan?

NEDEN BULGARİSTAN?

 

-AB üyesi ülkede okuma ve Avrupa Üniversite Diploması sahip olma avantajı.

 

-YGS-LYS stresi olmadan sınavsız üniversite eğitimi,

Bulgaristan 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren Avrupa Birliği’nin üyesidir. Son yıllarda Türk öğrenciler tarafından üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Bulgaristan sizin için de en doğru seçenektir. Eğitim programlarına olan ilgi her geçen yıl artıyor. Bulgaristan’da yaklaşık 1500 Türk öğrenci eğitim almaktadır. Bulgaristanı seçmek için birçok nedeniniz var: 

Bulgaristan bir Avrupa Birliği üyesidir. Avrupa Birliği bünyesindeki ülkelerin okulları, eğitimi çok yönlü ve uygulamalı olarak görüyor ve Avrupa’nın diğer ülkelerindeki okullarla karşılıklı projelere ve değişim programlarına imza atıyorlar. Böylelikle öğrenciler, sosyal gelişmelere, değişen teknolojilere ve iyi bir eğitimin gerektirdiği hızlı harekete kolay adapte olan bir sistem içinde eğitim görme şansını kazanıyor.

 

AB üyesi ülkede okuma ve Avrupa Üniversite Diploması sahip olma avantajı

AB standartlarının ve kültürlerinin karşılıklı öğrenilmesinden dolayı Bulgaristan üniversitelerinden alınan diplomaların dünya çapında tanınmasına bağlı olarak bu okullardan mezun olan yabancı öğrencilerin başarılı ve saygın bir kariyere sahip olma imkanı vardır. Bulgaristan üniversiteleri Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) üyesidir ve diplomaları uluslararası geçerliliğe sahiptir; Dünya’nın her tarafında kabul görür.

Sınav şartı olmadan YGS-LYS  ile uğramadan Üniversiteli olmak

Üniversiteye giriş başlı başına bir sorun. Öğrencilerin gözünü korkutan bu durum, Bulgaristan üniversitelerine girişte YGS-LYS şartı aranmaması dolayısıyla ortadan kalkıyor. Lise mezunu olan herkes Bulgaristan üniversitelerine başvurma şansına sahip. Üniversiteler, hangi bölüme girmek isteniyorsa ona ugun olan lise ders notlarının ortalamasını değerlendiriyor. Örneğin, tıp fakültesinde eğitim görmek isteyen bir öğrencinin lisedeki kimya ve biyoloji derslerine, mühendislik fakültesinde okumak isteyen bir öğrencinin lisedeki matematik ve fizik, uluslararası ilişkiler ya da psikoloji eğitimi almak isteyen bir öğrencinin lise edebiyat, tarih, coğrafya, İngilizce derslerinin ortalamaları değerlendirmeye alınıyor. Dolayısı ile Bulgaristan’da okumak için bölüm tercihi yaparken, öğrencinin lisede başarılı olduğu dersleri göz önüne alarak seçim yapması, istediği üniversiteye kabul edilme şansını artırıyor.

 

Türkiye Ve Avrupa Üniversitelerine Geçiş İmkanı

Bulgaristan üniversiteleri  ECTS’ye dahildir. ECST; üniversiteler arası öğrenci transferine olanak sağlayan Avrupa Kredi Transfer Sistemleri’ne denir.Dilerseniz daha sonra herhangi bir AB ülkesinde bir başka üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz.

Türkiye’deki üniversitelere yatay geçiş yapabilmeniz için aranılan şartlardan biri başarı ortalaması % 60’ın üzerinde olması ve ikinci husus alt sınıftan derslerin kalmaması. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Bulgaristan’da rahat bir öğrencilik hayatı geçirmek için gereken aylık gider göz korkutucu değil. Bir öğrencinin konaklama dahil aylık yaşam gideri ortalama 250-300 €’ya denk geliyor.

Yurtdışı eğitime adım atarken

Yurtdışında eğitim görmek pek çok öğrenciye, gerçekleştirilmesi güç bir hayal gibi görünebilir. Oysa kendinize, amaçlarınıza ve becerilerinize göre bir hedef belirleyerek bu iş için ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz. Sonrasını ise birlikte gerçekleştireceğiz. Uzmanlaşmak istediğiniz alanı belirlerken, okumak istediğiniz okulu ve yaşamak isteyeceğiniz şehri seçerken size danışmanlık yapacağız. Hayatınızı yurt dışında sürdüreceğiniz zaman dilimi içinde karşılaşabileceğiniz olası sorunları baştan konuşacak, orada bulunduğunuz süre içinde her zaman bizi yanınızda bulacak olmanın rahatlığını hissetmenizi sağlayacağız.

Hem öğrencilerimizin hem de ailelerinin güvenini kazanmak bizim için önceliklidir. Görüşelim, hem içiniz rahat etsin hem de profesyonel bir eğitim hayatına ilk adımı atmanın artılarını yaşamaya başlayın.


HAKKIMIZDA
ANKETE KATILIN

Bulgaristan'da Üniversite Tercihinizi oylayınız.

  • Sofya Teknik Üniversitesi
  • Sofya Tıp Üniversitesi
  • Sofya Üniversitesi
  • Sofya İnşaat ve Mimarlık Üni.
  • Plovdiv Teknik Üniversitesi
  • Plovdiv Tıp Üniversitesi
  • Pleven Tıp Üniversitesi
  • Sofya Spor Akademisi
  • Diğer
ÜNİVERSİTE BUL

0 ( 541) 496 51 87