Duyurular

Almanya ve Avusturya'daki Lise Mezunlarına Üniversite Fırsatı! - 2016-02-26 01:58:34

 

 -Avrupa birliği üyesi bir ülkenin en iyi devlet üniversitelerinde üniversite  okuma fırsatı

 

-Almanya veya herhangi bir avrupa ülkesinden lise mezunu olmanız kabul olmanıza yeterlidir,

 

-Avrupa Birliği üyesi bir ülkede okuma ve Avrupa Üniversite Diploması sahip olma avantajı,

 

-Üniversite'ye giriş sınav stresi olmadan hayalinizdeki bölümü seçme fırsatı,

Bulgaristan 1 Ocak 2007 tarihinden itibaren Avrupa Birliği’nin üyesidir. Son yıllarda dünya'nın her  tarafından üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Bulgaristan sizin için de en doğru seçenektir. Eğitim programlarına olan ilgi her geçen yıl artıyor. Bulgaristan’da yaklaşık 1500 Türk ve 7000 yabancı uyruklu öğrenci eğitim almaktadır. Bulgaristanı seçmek için birçok nedeniniz var: 

Bulgaristan bir Avrupa Birliği üyesidir. Avrupa Birliği bünyesindeki ülkelerin okulları, eğitimi çok yönlü ve uygulamalı olarak görüyor ve Avrupa’nın diğer ülkelerindeki okullarla karşılıklı projelere ve değişim programlarına imza atıyorlar. Böylelikle öğrenciler, sosyal gelişmelere, değişen teknolojilere ve iyi bir eğitimin gerektirdiği hızlı harekete kolay adapte olan bir sistem içinde eğitim görme şansını kazanıyor.

 

AB üyesi ülkede okuma ve Avrupa Üniversite Diploması sahip olma avantajı

AB standartlarının ve kültürlerinin karşılıklı öğrenilmesinden dolayı Bulgaristan üniversitelerinden alınan diplomaların dünya çapında tanınmasına bağlı olarak bu okullardan mezun olan yabancı öğrencilerin başarılı ve saygın bir kariyere sahip olma imkanı vardır. Bulgaristan üniversiteleri Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) üyesidir ve diplomaları uluslararası geçerliliğe sahiptir; Dünya’nın her tarafında kabul görür.

Sınav şartı olmadan YGS-LYS  ile uğramadan Üniversiteli olmak

Üniversiteye giriş başlı başına bir sorun. Öğrencilerin gözünü korkutan bu durum, Bulgaristan üniversitelerine girişte Sınav şartı aranmaması dolayısıyla ortadan kalkıyor. Lise mezunu olan herkes Bulgaristan üniversitelerine başvurma şansına sahip. Üniversiteler, hangi bölüme girmek isteniyorsa ona ugun olan lise ders notlarının ortalamasını değerlendiriyor. Örneğin, tıp fakültesinde eğitim görmek isteyen bir öğrencinin lisedeki kimya ve biyoloji derslerine, mühendislik fakültesinde okumak isteyen bir öğrencinin lisedeki matematik ve fizik, uluslararası ilişkiler ya da psikoloji eğitimi almak isteyen bir öğrencinin lise edebiyat, tarih, coğrafya, İngilizce derslerinin ortalamaları değerlendirmeye alınıyor. Dolayısı ile Bulgaristan’da okumak için bölüm tercihi yaparken, öğrencinin lisede başarılı olduğu dersleri göz önüne alarak seçim yapması, istediği üniversiteye kabul edilme şansını artırıyor.

 

 Avrupa ve Türkiye Üniversitelerine Geçiş İmkanı

Bulgaristan üniversiteleri  ECTS’ye dahildir. ECST; üniversiteler arası öğrenci transferine olanak sağlayan Avrupa Kredi Transfer Sistemleri’ne denir.Dilerseniz daha sonra herhangi bir AB ülkesinde bir başka üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz.

Türkiye’deki üniversitelere yatay geçiş yapabilmeniz için aranılan şartlardan biri başarı ortalaması % 60’ın üzerinde olması ve ikinci husus alt sınıftan derslerin kalmaması. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Bulgaristan’da rahat bir öğrencilik hayatı geçirmek için gereken aylık gider göz korkutucu değil. Bir öğrencinin konaklama dahil aylık yaşam gideri ortalama 250-300 €’ya denk geliyor.

 

Yurtdışı eğitime adım atarken

Yurtdışında eğitim görmek pek çok öğrenciye, gerçekleştirilmesi güç bir hayal gibi görünebilir. Oysa kendinize, amaçlarınıza ve becerilerinize göre bir hedef belirleyerek bu iş için ilk ve en önemli adımı atabilirsiniz. Sonrasını ise birlikte gerçekleştireceğiz. Uzmanlaşmak istediğiniz alanı belirlerken, okumak istediğiniz okulu ve yaşamak isteyeceğiniz şehri seçerken size danışmanlık yapacağız. Hayatınızı yurt dışında sürdüreceğiniz zaman dilimi içinde karşılaşabileceğiniz olası sorunları baştan konuşacak, orada bulunduğunuz süre içinde her zaman bizi yanınızda bulacak olmanın rahatlığını hissetmenizi sağlayacağız.

Hem öğrencilerimizin hem de ailelerinin güvenini kazanmak bizim için önceliklidir. Görüşelim, hem içiniz rahat etsin hem de profesyonel bir eğitim hayatına ilk adımı atmanın artılarını yaşamaya başlayın.

 ILETISIM

 

Almanya temsilcimiz; Sofya Turk Öğrenci birliği kurucu başkanımızdan soru ve kayıt konusunda destek alabilirsiniz ;

 

Çağrı Duran

Computer Engineer 

 

GSM: + 49 152 210 806 12

 

E-mail: cagriduran@hotmail.com

 

 

 
 
 

 

 

 

 


Bulgaristan Üniversiteleri ve Bazı DENKLIK Belgeleri ! - 2015-08-02 17:29:41

sofya teknıksofya teknik endustrı muhendıisliğigemi insaatbilgisayar muhendisliği

insaat muhendıslıgı BULGARISTANDA DENKLIK VAR


Türkiye'deki Üniversitelere Yatay Geçiş - 2015-08-02 17:07:49

Türkiye'deki Üniversitelere Yatay Geçiş 

Yök tarafından tanınan yurtdışındaki üniversitelerdeki türk öğrencilerin.Gerekli ortalama ve şartları sağladığı taktirde Türkiye'deki üniversitelere yatay geçiş hakları mevcuttur.Bu konuda bizlere çok fazla soru gelmektedir.Sizlere bu konuda da danışmanlık vermekteyiz.Uzmanlarımız ile gorusmek için bizleri arayabılırsınız


Yurtdışında Öğrenim Görmek İsteyen Öğrencilerin Dikkatine (29.06.2015) - 2015-08-02 17:02:41

Yurtdışında Öğrenim Görmek İsteyen Öğrencilerin Dikkatine (29.06.2015)

Yükseköğretim Genel Kurulunun 12/02/2015 tarihli toplantısında; ortaöğrenimini Türkiye'de tamamlayan ve eğitime başladığı yıl CWTS Leiden Ranking Academic Ranking, Academic Ranking of World Universities (Shanghai) ve University Ranking by Academic Performance (URAP) tarafından yapılan dünya üniversite sıralamalarında ilk 500 içerisine giren üniversiteler dışında kalan yurtdışındaki tanınan yükseköğretim kurumlarında eğitim almak isteyen ilgililerin, 2015-2016 eğitim öğretim yılı itibariyle eğitime başlayacakları yıl ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS'ye girmeleri; tıp doktorluğu alanında sıralamada ilk 40 bin, hukuk alanında ilk 150 bin içinde yer almaları; ÖSYS Kılavuzunda yer alan diğer alanlarda en az Türkiye'deki programlara yerleşen en son öğrencinin almış olduğu puanı almaları; ÖSYS Kılavuzunda yer almayan alanlarda eğitim alacakların ön lisans programları için herhangi bir puan türünde en az 140, lisans programları için herhangi bir puan türünde en az 180 puan almaları gerektiğine karar verilmişti.

 

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 27/5/2015 tarihli toplantısında, ortaöğrenimini Türkiye'de tamamlayan ve eğitime başladığı yıl CWTS Leiden Ranking Academic Ranking, Academic Ranking of World Universities (Shanghai) ve University Ranking by Academic Performance (URAP) tarafından yapılan dünya üniversite sıralamalarında ilk 500 içerisine giren üniversiteler dışında kalan yurtdışındaki tanınan yükseköğretim kurumlarında eğitim almak isteyen ilgililerin, aşağıda sayılan muadil belgelerden biri ile kayıt olmaları halinde denklik başvurularının bireysel olarak değerlendirilebileceğine karar verilmiştir.

 

Muadil Belgeler:

 

SAT 1 : En az 1000 puan

ACT : En az 21 puan

Abitur : En az 4 puan

Fransız Bakaloryası : Diploma notu en az 12

GCE A Level Sertifikası : En az 2 dersten

Uluslararası Bakalorya (International Baccalaureat IB) : En az 28

Avusturya Matura Diploması (Matura Reifezeugnis) : En çok 2

İtalya Maturita Diploması (Diploma di Maturita) : En az 70

 

KAYNAK: www.yok.gov.tr 


Bulgaristan Universitelerinde Doktora - 2014-06-11 04:39:02

Bu konuda uzmanlarla ile yola çıkın.Yuksek paralar ısteyıp Turkıye'de ofısı olmayan sahıslarla ıs yapmaktan kacınınız.

Bulgaristan Üniversiteleri 2014-2015 eğitim dönemi kayıtları başladı. - 2013-07-30 02:12:00

Bulgaristan Üniversitelerinin Resmi Temsilcisi olan Bulgaristan.gen.tr ekibi ;

 

 * 10. senesinde Türkiye vatandaşı öğrencilerin her zaman yanında olmaya devam etmektedir,

 * Sofya,Plovdiv,İstanbul,Urfa ofisleri ile kurumsal yapısı ile sizlere uzman ekibi ile hizmet vermektedir,

 * Bulgaristanda universite okumuş şu an meslek sahibi bir çok öğrenci referanslarımız ile yoruma dayalı değil gerçeği hedefliyoruz.

 * Her okulun öğrenci kurulundaki başkan ve başkan yardımcısı temsilcilerimiz ile desteğimiz,

 

Bulgaristan Üniversiteleri Resmi temsilciliği bilgi ve kayıt için iletişime geçebilirsiniz.


Sofya Kliment Üniversitesinde 4500 EURO ya İngilizce Tıp Eğitimi! - 2013-07-30 01:59:55

Bulgaristan'ın en eski ve köklü üniversitelerinden biri olan SOFYA KLİMENT OHRİDSKİ  üniversitesinde İngilizce Tıp açılmıştır.

 

Hazırlık Eğitimi : 3300 Euro

Lisans: 4500 Euro

 

Kayıt için iletişime geçmeniz yeterlidir. 


2 Senelik Elektrik ve Elektronik Mezunlarına Müjde!!! - 2012-08-25 14:41:00

Bulgaristanda sofya teknık üniversitesinde 2 senelik mezun öğrencileri 3 cü sınıftan başlatıyoruz.

Detaylar için iletişim kurunuz. 


Uçak Mühendisliği İngilizce Kayıtlarımız Başladı - 2012-05-04 18:45:57

Sofya Teknik Fakültesinde Uçak mühendisliği ingilizce bolumu acilmistir.
Hazırlık ücretı 2500 euro 
Lisans ücreti 3000 euro.
 
Bilgi almak ve kayıt olmak için iletişime geçin.

Doğru Şirket Seçiminin Önemi - 2011-08-10 00:56:39

         Özellikle son yıllarda Türkiye'de öğrencilerin yoğun ilgisine bağlı olarak birçok şirket kurulmaya başladı ve buna bağlı olarak da programdan şikayetler de o ölçüde artmaya başladı. Eğitim alanında faaliyet gösteren bazı şirketler kalitesiz hizmet karşılığı değişken fiyat politikaları uygulamaktadırlar.

 

       Danışmanlık şirketi fiyat önceliğine göre seçilemez. Günümüzde bilginin en değerli hazine olduğunu unutmamalıyız. Yanlış yapılmış seçim kaybedilmiş zaman ve para demektir: işlemlerinizi yaptırmak ve servis alabilmek için şirketinizin peşinde koşmak, karşılama ve konaklama konusunda sorun yaşayabilir, Bulgaristan’a gittikten sonra şirketten destek alamayınca sorunlarınızı tek başınıza çözmek, istemediğiniz bir Üniversiteye veya bölümde okumak zorunda kalabilirsiniz. 

 

 


İngilizce Eğitim Verilen Bölümler - 2011-07-03 03:36:16

İngilizce Eğitim Verilen Bölümler


 

 

Sofya Ekonomi Üniversitesi


Ekonomi

Uluslar arası Ekonomik İlişkiler 

Finans 

Muhasebe 

 

 


Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi 


Metalurji Mühendisliği 

 


 

Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi 


Uluslar arası İlişkiler 

Avrupa Birliği ve Entegrasyonu 

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 

 


 

Sofya Lüben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi 


İnşaat Mühendsiliği 

 


 

Sofya Tıp (Medical) Üniversitesi 


Tıp 

Eczacılık 

 


 

Sofya Teknik Üniversitesi 


Bilgisayar Mühendisliği 

Endüstri Mühendisliği 

Mekatronik Mühendisliği 

Makine Mühendisliği 

Telekominikasyon Tekniği ve Teknolojisi

 


 

Plovdiv Paissi  Hilendarski Üniversitesi


Rusça ve Batı Dilleri 

 


 

Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi


Turizm 

İşletme 

İşletme Yönetimi 

Gıda Teknolojileri 

Bilgisayar Mühendisliği  (Yazılım ve Donanım)

  

Plovdiv Tıp (Medical) Üniversitesi


Tıp 

 


 

Plovdiv Teknik Üniversitesi


Endüstri Mühendisliği 

Bilgisayar Mühendisliği 

Makine ve Alet Yapımı 

Elektronik Mühendisliği

 


 

Varna Deniz Harp Akademisi


Güverte Zabitliği 

Makine Zabitliği 

Filo Liman Teknolojileri ve İşletmeciliği 

Navigasyon 

 


  

Varna Tıp Üniversitesi


Tıp 

 

 


Gabrovo Teknik Üniversitesi


Makine İnşası Tekniği ve Teknolojisi 

Endüstri Mühendisliği 

Hidrolik ve Pnevmatik 

Otomatizasyon, İnformasyon ve Yönetim Tekniği 

Elektroenerji ve Elektrik Tesisatı 

Bilgisayar Mühendisliği 

Elektronik 

Kominikasyon Tekniği ve Teknolojileri 

 


 

Pleven Tıp Üniversitesi


Tıp

 

Sofya Vuzf Finans ve Sigortacılık Üniversitesi

Muhasebe ve Kontrol                                                                                                                                       
Pazarlama
İşletme Enformatiği
İşletme Yönetimi
Finans 
Sigortacılık


 

Sofya Ekonomi Üniversitesi


Ekonomi

Uluslar arası Ekonomik İlişkiler 

Finans 

Muhasebe 

 

 


Sofya Kimya Teknolojileri ve Metalurji Üniversitesi 


Metalurji Mühendisliği 

 


 

Sofya Kliment Ohridski Üniversitesi 


Uluslar arası İlişkiler 

Avrupa Birliği ve Entegrasyonu 

Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 

 


 

Sofya Lüben Karavelov Yüksek İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi 


İnşaat Mühendsiliği 

 


 

Sofya Tıp (Medical) Üniversitesi 


Tıp 

Eczacılık 

 


 

Sofya Teknik Üniversitesi 


Bilgisayar Mühendisliği 

Endüstri Mühendisliği 

Mekatronik Mühendisliği 

Makine Mühendisliği 

Telekominikasyon Tekniği ve Teknolojisi

 


 

Plovdiv Paissi  Hilendarski Üniversitesi


Rusça ve Batı Dilleri 

 


 

Plovdiv Gıda Teknolojileri Üniversitesi


Turizm 

İşletme 

İşletme Yönetimi 

Gıda Teknolojileri 

Bilgisayar Mühendisliği  (Yazılım ve Donanım)

  

Plovdiv Tıp (Medical) Üniversitesi


Tıp 

 


 

Plovdiv Teknik Üniversitesi


Endüstri Mühendisliği 

Bilgisayar Mühendisliği 

Makine ve Alet Yapımı 

Elektronik Mühendisliği

 


 

Varna Deniz Harp Akademisi


Güverte Zabitliği 

Makine Zabitliği 

Filo Liman Teknolojileri ve İşletmeciliği 

Navigasyon 

 


  

Varna Tıp Üniversitesi


Tıp 

 

 


Gabrovo Teknik Üniversitesi


Makine İnşası Tekniği ve Teknolojisi 

Endüstri Mühendisliği 

Hidrolik ve Pnevmatik 

Otomatizasyon, İnformasyon ve Yönetim Tekniği 

Elektroenerji ve Elektrik Tesisatı 

Bilgisayar Mühendisliği 

Elektronik 

Kominikasyon Tekniği ve Teknolojileri 

 


 

Pleven Tıp Üniversitesi


Tıp

 

Sofya Vuzf Finans ve Sigortacılık Üniversitesi

Muhasebe ve Kontrol                                                                                                                                       
Pazarlama
İşletme Enformatiği
İşletme Yönetimi
Finans 
Sigortacılıkİki Yıllık Mezunlara Lisans Tamamlama - 2011-07-03 03:36:06

Türkiye'de 2 senelik fakülte bitirmiş öğrenciler DGS sınavında çok azı yerleşmekte.Yurtdışında Eğitimlerini lisansa cevirmeyek isteyen öğrencilerin ilk düşündükleri ülkelerden biride Bulgaristan. 2 senelik Fakülteden mezun olup bulgaristan'da 3 den baslamak gibi düşünceler akla gelmektedir.Fakat sistem şu şekilde işliyor.
Öncelikle Lise mezunu gıbı okul kayıtınız yapılıyor.
Bu yapılırken transkribiniz okul dekan ve sekreterliğine gösteriliyor.
Daha sonra tek tek muaf olacagınız derslerden hazırlık okurken eğitim görevlilerine gösteriliyor.Türkiye'de okudugunuz dersler ile bulgaristan'da kesişenlerden muaf oluyorsunuz.
Bölüm bölüm bu farklılık göstermektedir.

İzmir 35 Eood Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Tekder 2 senelık ogrencılerın DGS işlemlerini biz yaptık.

ANKETE KATILIN

Bulgaristan'da Üniversite Tercihinizi oylayınız.

  • Sofya Teknik Üniversitesi
  • Sofya Tıp Üniversitesi
  • Sofya Üniversitesi
  • Sofya İnşaat ve Mimarlık Üni.
  • Plovdiv Teknik Üniversitesi
  • Plovdiv Tıp Üniversitesi
  • Pleven Tıp Üniversitesi
  • Sofya Spor Akademisi
  • Diğer
ÜNİVERSİTE BUL

0 ( 541) 496 51 87